naglowek graficznynaglowek graficzny
Taekwondo
prowadzący Krzysztof Bednarz
linia pozioma
Taekwondo to sztuka walki wywodząca się ze stolicy Korei Południowej – Seulu. Jej pomysłodawcą był generał. Nazwa jest bardzo złożona i oznacza wiele rzeczy:
[ul) „Tae” oznacza uderzenie nogą. [li] „Kwon” uderzenie pięścią. [li] „Do” to sztuka, metoda, droga pokonywania własnych słabości i osiągnięcie zamierzonego celu. [/ul]

To właśnie „Do” jest najważniejszym elementem przy przekazywaniu wiedzy dzieciom. Aby nauczyć je woli walki i osiągania celów, które sobie postawią. We wszystkich sztukach walki same ciosy to tylko dodatek. Najważniejsza jest głowa, która kieruje wszystkim. To ona odpowiada za rozwagę, szacunek do przeciwnika i mądrość podejmowanych decyzji.

Spokojnie!!! Najpierw uspokoimy wszystkich rodziców, że walka nie jest najważniejszym elementem na zajęciach prowadzonych dla dzieci. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa i odpowiedni rozwój dziecka. Zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone są w formie zabawowej. Daje dzieciom wiele radości, rozładowuje napięcie, a przy tym zajęcia są atrakcyjne dla młodych uczniów i chętnie wracają na salę treningową. Nie tylko zabawa ale zdrowa dyscyplina i sprawiedliwość jest sukcesem współpracy. Dlatego na zajęciach taekwondo wymaga się przestrzegania zasad DOGANG. Sztuka walki taekwondo jest bardzo wdzięczną dyscypliną ponieważ w odróżnieniu od innych dziedzin sportu, kształtuje nie tylko osobowość ale całe ciało. Na treningach obecnych jest wiele ćwiczeń, które rozwijają i doskonalą poszczególne cechy motoryczne takie jak gibkość, szybkość, wytrzymałość, koordynację wzrokowo-ruchową i siłę.
Przedszkole Niepubliczne Piotruś Pan
660 772 176 - 607 684 878 - poczta@sirpiotrus.pl - sirpiotrus@wp.pl
Facebookfryga.com